вівторок, 19 травня 2020 р.

День вишиванки - нове народне свято

                                                   вчера был у нас ДЕНЬ ВЫШИВАНКИ!. Обсуждение на LiveInternet ... 

      День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. У 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня.
      У 2020 році на вулицях побільшає людей у вишитих сорочках, сукнях, спідницях, туніках 21 травня у День української вишиванки. Та що там люди. У день вишиванки в Україні вишитим строєм вбирають навіть пам’ятники. Так, у 2016 році вишиті сорочки приміряли на себе скульптура Либіді та Засновникам Києва на Майдані Незалежності. Тематичним декором у вигляді стрічок з візерунками, гуцульськими мотивами прикрашають автівки, будинки, домашніх улюбленців, валізи та сумки.
10 цікавих і маловідомих фактів про цей традиційний український одяг.
1. Вишиванка — це святковий, а не повсякденний одяг. У будні українці носили так звані «буденки» — непомітні сорочки, а на свята одягали багато вишиті сорочки.
2. Вишивка наносилася насамперед із сакральною метою, як оберіг, захищаючи частини тіла, незакриті одягом. Деякі вишиванки спочатку створювалися як ритуально-обрядові.
3. Своїми особливими вишиванками може похвалитися не тільки кожен регіон України, а навіть окремі села. Сорочки можуть відрізнятися фасоном, кольором, візерунком.
4. Раніше вишивання було виключно жіночим заняттям. Традиційно, перш ніж почати вишивати, дівчина постилась, молилася і мила руки. Зараз вишивають не тільки жінки, а й чоловіки.
5. Вишивка однієї сорочки може займати від двох тижнів до трьох років — в залежності від складності технік.
6. Надзвичайно тонка вишивка «білим на білому» була поширена серед європейської знаті і української шляхти, яка носила вишиту таким чином нижню білизну і натільні сорочки
7. Вишивка хрестиком, яку багато хто вважає традиційно українською, прийшла в Україну з Європи тільки в XIX столітті, переважно з появою компанії Brocard, яка використовувала для своєї парфумерії рекламні упаковки із зображенням схем-вишивок.
8. У наш час дослідники вишивки налічують понад 200 старовинних швів на основі 20 технік вишивання (серед них гладь, колосковий шов, низь, вузлики, шнурочок, кручений шов, вирізання, виколювання, козлик, плетінка, мережка).
9. Популярні нині маки як елемент візерунка практично не використовувалися в традиційній українській вишивці, оскільки символізували печаль і смерть, а широкого поширення набули в кінці XX століття.
10. Орнаментами української вишивки віднедавна прикрашають не тільки сорочки, а й автомобілі, предмети побуту, їх використовують як візерунки для тату і манікюру
      Карантин — не привід день вишиванки у 2020 році провести нудно. Навпаки, купа вільного часу та креативні ідеї створять феєричний настрій та поповнять сторінку в інстаграмі яскравими фото. Отже, цьогоріч 21 травня можна провести:
1.флешмоб до дня вишиванки. Наприклад, зняти коротке відео, де кожен із ваших знайомих заспіває по рядку пісні “два кольори”. Змонтуйте відео та продемонструйте вокальні дані, відмінний настрій та патріотичні запал усьому світу;
2.сімейну фотосесію. Для цього заздалегідь замовте вишиванки для родини на сайті й підберіть локацію. Це може бути садок на дачі, музей під відкритим небом або просто прогулянка містом. Різноманіття моделей вишиванок дозволяють підібрати вбрання для людей будь-якого віку та комплекції;
3.день в колі родини на святі в день вишиванки. Пара чи родина з дітками в одному сімейному образі викличе фурор серед знайомих, а ваші знімки точно прикрасять шпальти місцевих газет.

Шановні батьки! Запрошуємо Вас разом зі своїми дітками прийняти участь у флешмобі "Українські вишиванки - наче райдуги світанки". Чекаємо на ваші фото у вишиваночках!

Немає коментарів:

Дописати коментар